تخلیه و بارگیری ۵.۴ میلیون تن کالا در بندر بوشهر

مدیرکل بنادرو دریانوردی استان بوشهر گفت: ۵ میلیون و ۴۸۲ هزار تن کالا در بندر بوشهر توسط شناورهای باری و مسافری تخلیه و بارگیری شده که رشد ۹.۳ درصدی نشان می‌دهد.
به گزارش سی نیوز، محمد راستاد با بیان اینکه رونق اقتصادی در بندر بوشهر افزایش یافته است افزود: بندر بوشهر با داشتن زیرساخت‌های لازم از جمله اسکله‌های گوناگون وانبارهای نگه‌داری کالا، پهلوگیری شناورهای سنگین و تجهیزات جابجایی کالا دارای ظرفیت‌های مناسبی در تخلیه و بارگیری کالا است.
وی با اشاره به اینکه بندر بوشهر دارای ۱۵ اسکله است گفت: برای تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر اسکله‌‌ها و پایانه‌های متفاوتی طراحی اجرا شده بگونه‌ای که امکان پهلوگیری شناورهای گوناگون فراهم است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش ۹.۳ تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبرداد و گفت: شناورهای لنج و کشتی سال قبل ۵ میلیون و۴۸۲ هزار تن کالا در بندر بوشهر جابجا کردند که نسبت به سال ماقبل آن افزایش ۹.۳ درصدی دارد.
راستاد با بیان اینکه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر افزایش می‌یابد گفت: با اجرای طرح‌های متقاوت بندری در پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین میزان بارگیری و تخلیه کالا در سال از ۷ میلیون تن تا دو سال آینده به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد و این در حالی است که طبق برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت بندر بوشهر درافق بلند مدت به ۳۰ میلیون تن در سال افزایش می یابد.
وی، با بیان اینکه۲۷۴ هزار و ۹۵۵ TEU کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بندر بوشهر سال قبل افزایش ۲۱.۹ درصدی یافت و به ۲۷۴ هزار و ۹۵۵ TEU کانتینررسید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.