تخلیه و بارگیری ۳ میلیون تن کالا در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر جزیره مرجانی کیش از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت در مجموع سه میلیون و ۵۴ هزار و ۶۲۶ تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از منطقه آزاد کیش، محمود قنبری افزود: از این میزان، دو میلیون و ۷۸۵ هزار تن کالاهای غیر نفتی و ۸۶۶ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد که نسبت به سال گذشته به ترتیب ۳۳ و ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را ۸۹ هزار تن برشمرد و ادامه داد: از این میزان، ۸۲ هزار تن مربوط به فعالیت‌های واردات و ۷ هزار تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص دارد. این آمار نشان می‌دهد در زمینه واردات ۱۴درصد و در زمینه صادرات ۱۲۴ درصد رشد را شاهد بوده ایم.
قنبری حجم عملیات کاپوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بنادر را در ۱۰ ماه امسال را دو میلیون و۶۹۷ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۳درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه جزیره کیش به عنوان جزیره گردشگری دریایی و تجاری هر سال پذیرای مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان دس ماه، در مجموع ۳۳۸ هزار و ۶۸۷ مسافردر این جزیره جابجا شدند.
قنبری همچنین از پهلوگیری ۱۱هزار و ۹۸۱ فروند انواع شناور بزرگ و کوچک در این بندر خبر داد و اضافه کرد: در ۱۰ ماه گذشته، ۲۱۲هزار و ۷۸۰ نفر سفر گردشگر دریایی نیز در بندر این جزیره توسط هشت شناور به ثبت رسیده است.
بندر کیش با بهره مندی از ۱۴ پست اسکله دارای ظرفیت اسمی سالانه ۲.۳ میلیون تن و ظرفیت جابجایی ۷۳۰ هزار مسافر دریایی در سال است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.