تخلیه و بارگیری کالا در کیش از مرز یک میلیون تن گذشت

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت در مجموع یک  میلیون و ۳۱ هزار و ۴۵تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، ۹۰۶ هزار و ۹۲۲تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۲۴ هزار و ۱۲۳تن به آن کالاهای نفتی اختصاص دارد.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود قنبری سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از ۴۰ هزار تن برشمرد و افزود: از این میزان، حدود ۳۷ هزار و ۹۲۸ تن مربوط به واردات و بیش از یکهزار و ۸۱۴ تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص یافته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی این بندر را در پنج ماه ابتدایی امسال را ۸۶۷ هزار و ۱۸۰ تن اعلام کرد.
تردد ۶۴۰۰ شناور در بندر کیش
او ادامه داد: تردد شناورها در این جزیره به شش هزار و ۴۰۱ فروند رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد داشته است.
بندر کیش با بهره مندی از ۱۴ پست اسکله دارای ظرفیت اسمی سالانه بیش از ۴ میلیون تن و ظرفیت جابجایی ۷۳۰ هزار مسافر دریایی در سال است. این بندر با آبخور حداکثر ۱۰ متر قابلیت پهلودهی کشتی هایی تا ظرفیت ۱۵ هزار تن را داراست.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.