تخلیه و بارگیری ١.٤میلیون TEU کانتینر در بنادر هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ٧٠ میلیون تن کالای نفتی و غیر نفتی در 10 ماه امسال در بنادر این استان خبر داد و گفت: از مجموع عملیات انجام شده، ٤٣ میلیون و ٥٦٧هزار و ٢٥٧ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ٢٧میلیون و ١٣٣ هزار و ٣٦٩ تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.
به گزارش سی نیوز، ابراهیم ایدنی با اشاره به صادرات ٢١ میلیون و ٢٢١ هزار و ٤٤٩ تن کالای غیرنفتی به خارج از کشور افزود: حجم ترانزیت اینگونه کالاها از ابتدای امسال تاکنون، ٣ میلیون و ٨٢٦هزار و ١٩ تن بوده است.
وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیرنفتی را ٨ میلیون و ٢٤٨ هزار و ٤٨٦ تن برشمرد و ادامه داد: در این مدت، هشت میلیون و ١٧٦ هزار و ٣١٨ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ٢٨ درصدی این بخش از عملیات بندری است.
ایدنی با تاکید بر اینکه در این 10 ماه بیش از ٩٤١ هزار و ٨٩٨ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق بنادر تجاری این استان ترانشیپ شد، از ترانزیت ٦٨٨ هزار و ٩٥٩ تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان با رشد ٤٥ درصدی و همچنین صادرات ٩ میلیون و ٨٣٩ هزار و ٢٩٢ تن از این نوع کالاها به خارج از کشور این مدت خبر داد که ١٨ درصد افزایش دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به عملکرد حوزه کانتینری بنادر این استان از ابتدای سال تاکنون اشاره کرد و گفت: در این مدت، یک میلیون و ٣٩١ هزار و ٩٠٧ TEU کانتینر در پایانه های کانتینری بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که یک میلیون و ٢٣ هزار و ٥٦٩ TEU شامل کانتینرهای پر و ٣٦٨ هزار و ٣٣٨ TEU نیز به کانتینرهای خالی اختصاص داشته است.
او تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان از آغاز سال 94 تاکنون را ٢٥ هزار و ٦٥٦ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، چهار هزار و ١٠٣ فروند شناور بالای هزار تن (رشد ١٠ درصدی) و ٢١ هزار و ٥٥٣فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن(رشد ٩درصدی) وزن داشته اند. همچنین تعداد شناورهای ورودی به بنادر طی این مدت، نسبت به مدت مشابه پارسال در مجموع ٩درصد افزایش داشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.