دسته‌ها
آخرین خبر شرکت‌ها

تحریم دوباره شرکت ملی نفتکش ایران

شرکت ملی نفتکش ایران که توانسته بود حکم لغو تحریم خود را از مراجع قضایی اروپا بدست آورد دوباره توسط اتحادیه اروپا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.
به گزارش سی نیوز، در جولای ۲۰۱۴ میلادی دادگاهی در اروپا رای بر خارج شدن شرکت ملی نفتکش ایران از لیست تحریم اتحادیه اروپا داد و به گفته مسوولان این شرکت اکتبر همان سال شرکت ملی نفتکش که از سال ۲۰۱۲ در لبست تخریم های اورپا بود از این لیست خارج شد.
بنابراین گزارش، این شرکت اکنون دوباره در فهرست تحریم‌های اروپا قرار گرفته و به اعتقاد کارشناسان این اقدام مغایر با توافق هسته‌ای موقت ایران و ۱+۵ است که از ژانویه ۲۰۱۴ اجرایی شده‌است. چراکه در توافق موقت تاکید شده نباید از سوی اتحادیه اروپا یا آمریکا تحریم جدید علیه ایران وضع شود.
تسنیم باره این تحریم نوشته است: هر چند شرکت ملی نفتکش ایران برای جلوگیری از تحریم دوباره خود به دادگاه عالی لندن رجوع کرده و خواستار صدور حکمی فوری شده بود که دولت انگلیس را مجبور کند تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم این شرکت را وتو کند. اما این دادگاه درخواست شرکت ملی نفتکش ایران را رد کرد. وکلای دولت انگلیس در مخالفت خود با درخواست شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرده اند که وتوی انگلیس بر تصمیم اتحادیه اروپا بر اعتبار این کشور در مساله هسته‌ای ضربه وارد می‌کند.
نیکولاس گرین قاضی دادگاه عالی انگلیس در این باره گفته است استدلال‌های وکلای شرکت ملی نفتکش ایران اگرچه تمام کننده نبود اما نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد. این استدلال‌ها باید توسط دادگاه عمومی لوکزامبورگ دومین دادگاه عالی در اتحادیه اروپا که پارسال تحریم‌ها را علیه شرکت ملی نفتکش لغو کرد، مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *