بهره‌برداری از ۳ فروند شناور تجاری و خدماتی در بندرعباس

همزمان با شانزدهمین همایش صنایع دریایی ایران و با حضور مدیرعامل بنادر و دریانوردی بهره برداری از سه فروند شناور تجاری و خدماتی عصر سه شنبه در بندرعباس آغاز شد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل بنادر و دریانوردی هرمزگان در مراسم بهره برداری از این شناورها گفت: دو فروند کشتی کانتینربر یخچالی بنام‌های گناوه ۱۱ و ۱۲ با مجموع ظرفیت ۱۹۲ TEU کانتینر و قدرت مجموع موتورها ۱۶۲۰ KW در مجتمع کشتی سازی فراساحل بندرعباس به بهره‌برداری رسید.
ابراهیم ایدنی افزود: این دو شناور هر یک به طول ۷۳ متر، عرض ۱۲ متر و ارتفاع ساختمانی ۳.۸ و سرعت ۱۲ گره دریایی و آبخور ۲.۵ متر به دست متخصصان داخلی کشورمان و از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.
وی ادامه داد: همچنین یک فروند لندینگ کرافت یک هزار و ۸۰۰ تنی به نام شروین ویژه حمل بار روی عرشه حمل سوخت در مخازن به طول ۷۰ متر، عرض ۱۵ متر، ارتفاع ساختمانی ۳.۸ متر و سرعت ۱۲ گره دریایی و آبخور ۲.۸ متر در همین مجتمع کشتی سازی به بهره برداری رسید.
این سه شناور هرکدام در مدت ۱۸ ماه با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال ساخته شده که در مسیر آبهای خلیج فارس و دریای عمان جابجایی کالا را برعهده دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.