برنامه زمین‌گیر کردن تجارت خارجی ایران شکست خورد

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اعمال تحریم‌های گسترده برای توقف بخش تجارت کشور گفت:‌ با وجود تحریم‌های مختلف از جمله بیمه و موسسات رده‌‌بندی، با اقدامات صورت گرفته از سوی ایران، برنامه زمین‌گیر کردن تجارت خارجی کشور شکست خورد.
به گزارش سی نیوز، محمدحسین داجمر در گفت‌وگو با تسنیم افزود: با وجود جریان تحریم‌ها و تهدیدهای چند سال اخیر ناوگان ملی که برای زمین‌گیر کردن تجارت خارجی کشور انجام شد خوشبختانه با اقدامات به‌موقع این برنامه شکست خورد.
وی با اشاره به این‌که بیمه‌های بین‌المللی بازار ایران را ترک کردند، تصریح کرد: پس از خروج بیمه‌ها، بیمه P&I کشتی‌ها را در ایران راه‌اندازی کردیم و دولت یک میلیارد دلار به‌عنوان پشتوانه بیمه‌ها در بانک مرکزی سپرده‌گذاری کرد. پس از این اقدام هم‌اکنون بیمه‌های مستقل قوی در داخل کشور داریم و بسیاری از کشورهایی که با آنها ارتباط داریم این بیمه‌ها را قبول می‌کنند.
مدیرعامل کشتیرانی با اشاره به تحریم رده‌بندی کشتی‌ها گفت:‌ یکی از الزامات کشتی‌ها استفاده از رده‌بندی‌های بین‌المللی است که پس از تحریم خوشبختانه موسسه رده‌بندی ایرانیان ایجاد شد و مسوولیت کلاس و صدور گواهینامه‌های استاندارد کشتی‌ها را برعهده دارد.
او با اشاره به اینکه موسسه آموزشی کشتیرانی که در سال ۶۸ تاسیس شده سهم زیادی از آموزش دریانورد و متخصصان دریایی را بر عهده دارد، افزود: پیشتر صدور گواهینامه‌های مختلف در خارج انجام می‌شد اما ‌اکنون این گواهینامه‌ها در داخل صادر می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.