اقیانوس‌پیمای ایران – کاشان به آب انداخته می‌شود

مدیرعامل کشتی‌سازی فراساحل (ایزوایکو) از به آب اندازی کشتی اقیانوس پیمای ایران – کاشان تا 25 روز آینده خبرداد و گفت: این کشتی به دست متخصصان داخلی کشوردر مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ساخته شده و تحویل کشتیرانی جمهوری اسلامی می‌شود.

به گزارش سی نیوز، حمیدرضا رضائیان اصل در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کشتی ایران – کاشان دارای 158 متر طول، 30 متر عرض و ظرفیت حمل 2200 کانتینر را داراست وحدود 50 میلیون دلار ارزش دارد، تحویل این کشتی را با وجود مشکلات خاص تحریم‌های این صنعت از دستاوردی بزرگ عنوان کرد که حاصل کارتیمی بوده ودر حد استاندارد بین المللی قابل ارزیابی است.

وی ادامه داد: این مجمتع با توجه به نیاز صنعت کشتی‌سازی ایجاد شده و تلاش داریم تا نیازمندی‌های تخصصی خود را تامین کنیم که در این راستا به مقوله آموزش با استفاده از استادان مجرب خارجی بسیار تاکید و توجه داریم.

رضائیان از انعقاد قرارداد تکمیل و ساخت شش فروند شناور مسافربری با همکاری بانک توسعه تعاون، سه فروند شناور پنج هزار تنی و یک فروند شناور پشتیبانی ماهیگیری در هنگام صید این شرکت خبر داد و گفت: ساخت شناورها بین 15 تا 18 ماه طول می‌کشد که از نظر بازه زمانی با همتاهای خارجی قابل رقابت است.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی فراساحل ایران با بیان اینکه این شرکت ظرفیت تعمیر کشتی‌هایی تا ظرفیت 45 هزار تن را دارد، افزود: تعمیر این شناورها از 35روز به کمترین زمان یعنی بین 10 تا 12 روز رسیده است. هم‌اکنون یکی از فعالیت‌های مهم این شرکت علاوه بر ساخت و تعمیر شناورها، سکوها و سازه‌های نفتی و گازی، تعمیر اساسی دکل حفاری دریایی (جک آپ) مختلف و پیشرفته فعال در خلیج فارس است.

به گفته وی، هم اکنون کار ساخت سه شناور با ظرفیت 500 تا 600 تن پشتیبانی از سکوهای نفتی و پنج فروند شناور حمل ماشین و یک فروند کشتی مسافربری VIP آغاز شده است.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از ساخت شهرک صنایع دریایی خبر داد و افزود: برای تولید صنایع دریایی در داخل کشور طرح ساخت این شهرک به اجرا در آمد که عملیات زیرسازی آن انجام شده است.

رضائیان اصل ادامه داد: هم اکنون در جلب سرمایه گذار از کشور ترکمنستان و تبادل تکنولوژی با شرکت‌های آلمانی، هیوندای کرده و دالیان چین برای ساخت این شهرک هستیم و گفت‌و‌گوهایی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت سفارشات داخلی ایزوایکو با انتقاد از عدم سفارش دهی برای ساخت و تعمیرات کشتی‌های دولتی، تصریح کرد: در حوزه ساخت توان رقابت با دنیا را داریم ودر زمینه تعمیرات زمان به کمتر از دو هفته رسیده اما مشکلاتی دارد که برای رونق کشتی‌سازی نیازمند عزم ملی است.

مدیرعامل مجتمع صنایع فراساحل ایران با بیان اینکه قابلیت بیش از 70 درصد تعمیرات ریگ حفاری را دارد، ادامه داد: در حال حاضر دانش تعمیرات ریگ حفاری در این مجتمع با استفاده از توان بومی وجود دارند که متاسفانه شاهدیم برای تعمیرات، ریگ حفاری را در کشورهای جنوبی خلیج فارس برای تعمیرات ارسال می‌کنند که دانش آن در انحصار آمریکاست واین خیانت به کشور است.

رضاییان با اشاره به توان این مجتمع در احداث انواع شناورها و کشتی های اقیانوس پیما گفت: استفاده از این ظرفیت‌ها نیازمند عزم ملی است اما جماعتی نمی خواهند در این بخش رونق ایجاد شود.

وی با گلایه مندی از بنادر که سفارش 10 فروند شناور را به خارج از کشور داده است، تصریح کرد: شناورهایی که قابلیت ساخت آنان در داخل وجود دارد نباید به خارج از کشور سفارش داده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.