افزایش ۱۰ درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهید رجایی

امسال ۳۲۰۰ دستگاه خودرو ترانزیتی از طریق بندر شهید رجایی جابجا شده است که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.
به گزارش سی نیوز، رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به این آمار گفت: وجود اسکله با عمق ۱۴ متر، ۵ هکتار محوطه نگهداری و تیم‌های ۶۰ نفره جابجایی خودرو، بندر شهید رجایی را به پایگاه اصلی ورود کشتی‌های حامل خودروهای ترانزیتی تبدیل کرده است.
حسین کریمیان افزود: با توجه به دموراژ کارکرد کشتی‌های رو رو، عملیات تخلیه کشتی به صورت ساعتی است و ۲۴۰۰ خودرو در این عملیات باید ظرف مدت ۶۸ ساعت تخلیه شوند.
وی پیش بینی کرد تا پایان امسال دو کشتی دیگر حامل این محموله‌ در بندر شهید رجایی پهلو بگیرند.
محمدرضا پورفخری، مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای افزایش سهم شبکه ریلی در زمینه حمل خودروهای ترانزیتی گفت: پس از نزدیک به ۱۵ سال حمل خودروی سبک به آسیای میانه، از امسال محموله‌ها از طریق واگن‌های مخصوص حمل خودرو انجام می‌شود.
وی افزود: هر واگن دو طبقه گنجایش ۱۰ خودرو را دارد که از ورود بیش از ۱۰۰۰ دستگاه تریلی و کامیون به جاده‌ها و ایجاد ترافیک، جلوگیری می‌کند.
نماینده خط کشتیرانی GLOVIS هیوندایی کره جنوبی نیز در بندرعباس گفت: با وجود تحریم‌ها، نمایندگان خط این خط کشتیرانی هر ماه ۲ تا ۳ فروند کشتی ترانزیتی را بطور منظم به بندر شهید رجایی می‌آورند.
عامری اضافه کرد: ترانزیت این کالا به کشورهای آسیای میانه به ازای هرتن، ۵۵۰ دلار ارزآوری برای کشور دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.