افزایش تردد شناورهای مسافری در بندر چارک

تردد شناورهای مسافری از طریق بندر چارک از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۸۸۰ فروند بوده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه یکی از مهمترین بنادر غرب استان هرمزگان در امر جابه جایی مسافر و کالا به جزیره کیش ، بندر چارک است، افزود: همچنین تامین لجستیکی جزایر سیری ، لاوان ، هندورآبی و کیش از طریق بندر چارک صورت می گیرد.
ناصر محمودی در خصوص عملکرد بندر چارک از ابتدای سال تاکنون گفت: در این مدت ۲۴۵ هزار و ۹۴۰ تن کالا از طریق بندر چارک تخلیه و بارگیری شده است. این میزان تخلیه و بارگیری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۰۵ درصدی داشته است.
وی از کاهش ۴۵۱ درصدی تخلیه کاپوتاژ کالا از طریق بندر چارک از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اضافه کرد: در این مدت ۲۷ هزار و ۷۷۰ تن تخلیه کاپوتاژ در بندر چار ک صورت گرفته است. دلیل این کاهش، افزایش فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کاپوتاژی به بندر آفتاب بوده است.
کاهش بارگیری کاپوتاژ در بندر چارک

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه همچنین به مانا گفت: در این مدت ۱۹۲ هزار و ۱۷۰ تن کالا از در بندر چارک بارگیری کاپوتاژ شده است که کاهش ۳۳۹ درصدی بارگیری کاپوتاژ را در این بندر در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.
ناصری افزود: تردد مسافر از ابتدای سال تاکنون از طریق بندر چارک ۷۵ هزار و ۹۷۵ نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۱۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.
وی میزان تردد لنج باری به بندر چارک را ۲۸ فروند برشمرد و ادامه داد: این میزان تردد لنج باری در مقایسه با سال گذشته کاهش ۳۶ درصدی داشته است.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار داشت: همچنین در این مدت دو هزار و ۲۳۸ فروند شناور فلزی در بندر چارک تردد داشته اند که تردد این نوع شناورها در مقایسه با سال گذشته کاهش ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.